28.2.12

Serum antyoksydacyjne flavo C - Biochemia Urody

Witajcie!
Dzisiaj na tapecie kolejny testowany przeze mnie produkt z Biochemii Urody- Serum antyoksydacyjne flavo C.
Jest to kosmetyk, który rozpoczęłam testować od grudnia. W składzie posiada on lewoskrętną witaminę C, która wg producenta ma postać trwałą i nie ulega w szybkim czasie degradacji.
Serum ma postać lekkiego, płynnego, bezbarwnego żelu, przechowywany musi być w lodówce i powinniśmy go zużyć w przeciągu 3 miesięcy od jego sporządzenia.
Cena: 28,50 złOto opis producenta:
„… » Serum stanowi świetne uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej. Raz nałożone wchłania się w głąb skóry i w przeciwieństwie do kremów z filtrami nie może zostać starte lub zmyte.
» Nadaje cerze promienny wygląd
i poprawia koloryt skóry, działa lekko złuszczająco i rozjaśniająco.

» Chroni przed wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry; hamuje i regeneruje zniszczenia skóry powodowane promieniowaniem UV.
» Wspomaga ochronę skóry przed słońcem
– zapobiegając fotostarzeniu i zmianom nowotworowym skóry.

» Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i jędrna, zmniejszają się drobne zmarszczki powierzchniowe.
» Wspomaga walkę z przebarwieniami
pigmentacyjnymi (brązowo-szare plamy na skórze) i pozapalnymi (ślady po wypryskach).
»
Uszczelnia i zwiększa mechaniczną odporność ścian naczyń włosowatych, dzięki czemu może być pomocne przy problemach z naczynkami i sińcami pod oczami.
» Działa anty-zapalnie, gojąco i łagodząco,
wspomaga gojenie oparzeń posłonecznych.
»
Stymuluje produkcję ceramidów w skórze i poprawia barierę lipidową naskórka.
»
Dzięki obecności humektantów, w tym kwasu hialuronowego, glikolu i opcjonalnie silikonów, serum lekko nawilża i nie wysusza skóry.

» Płynno-żelowa formuła ułatwia aplikację serum.
» Zastosowane pod krem z filtrami ułatwia jego wchłanianie i aplikację.
» W przypadku dodatku Kompleksu silikonowego, serum posiada mniej tłuste, bardziej eleganckie i lekko jedwabiste wykończenie.
» Mały 2.5% dodatek naturalnego alkoholu zmniejsza lepkość serum oraz zwiększa penetrację składników aktywnych w głąb skóry, a tym samym skuteczność serum i jest w tej formule niewyczuwalny i tolerowany przez wiele osób o cerze wrażliwej. Dodatek alkoholu jest opcjonalny i wg. życzenia może zostać pominięty podczas wykonywania Serum…”

A oto moje zdanie na jego temat:


Z przykrością muszę stwierdzić, że nie polubiliśmy się od początku. Znowu chyba zbyt duże nadzieje pokładałam w tym produkcie. Liczyłam na choć częściowe spełnienie obietnic producenta, ale niestety serum to nie zdziałało cudów na mojej twarzy.
Jako posiadaczka cery naczyniowej, a obecnie również tłustej i problematycznej uznałam, że kosmetyk ten może być zbawieniem na moje zaczerwienione policzki i przebarwienia pozapalne, które pięknie złagodzi i zagoi. Po systematycznym stosowaniu serum codziennie wieczorem nie widziałam żadnych pozytywnych rezultatów, dlatego po miesiącu uznałam, że lepiej go odstawić całkowicie, bo przybyło na mojej twarzy sporo nowych zaskórników i krostek, czego winowajcą może być właśnie serum z wit.C
Niestety już za parę dni kończy się jego termin przydatności i produkt wyląduje w koszu. Jednak nie zrażam się całkowicie to kosmetyków z witaminą C, bo udowodnione jest, że potrafi ona robić cuda z naszą skórą- trzeba tylko znaleźć jej odpowiednią wersję dla siebie.

Yzma
Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger