8.3.12

Dzień Kobiet- hit czy kit?

Dzisiaj notka nieco nie w temacie kosmetyczno-modowym, ale z gatunku tych „vlogowych”. Jako, że kalendarz pokazuje u mnie 8 marca znaczy to, że mamy dzisiaj Dzień Kobiet. Święto to generalnie budzi skojarzenia z minioną epoką PRL-u, w której kobiety 8 marca dostawały przydziałowe rajstopy i goździka. Obecnie zwyczaje te się zmieniły, ale też kobiety się zmieniły na przestrzeni czasu. Kiedyś nie do pomyślenia była sytuacja, w której kobieta nie dostaje wspomnianego już goździka w domu, czy w pracy. Dzisiaj zwyczaje te odchodzą do lamusa pod płaszczykiem równouprawnienia. Wiele kobiet cieszy się z tego obrotu sprawy, choć z pewnością są również takie, dla których ten przysłowiowy goździk, czy tulipan są jedynymi kwiatami, jakie dostają w ciągu całego roku.
I właśnie dlatego sama nie wiem po której jestem stronie, bo z jednej strony wkurza mnie komercja i wymuszanie na facetach konieczności kupienia kwiatka, a z drugiej już lepsze dostanie kwiatka czy czekoladek choć w ten jeden jedyny dzień w całym długim roku, bo na inny dzień nie możemy liczyć.

Tak czy siak składam wszystkim Wam dzisiaj życzenia spełnienia marzeń i odnalezienia szczęścia w życiu, nieważne czy lubicie Dzień Kobiet czy nie.Yzma
Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger