20.4.13

Myjusie

Jakiś czas temu otrzymałam do testów myjki dziecięce o wdzięcznej nazwie „Myjusie”. Opakowanie zawiera 50 myjek o wymiarach 19 cm x 19cm każda.Myjki są wykonane z niezwykle miękkiej i delikatnej gąbki, dzięki czemu idealnie nadają się do higieny niemowlaczków.
Producent pisze o nich tak: http://myjusie.com.pl/myjki-dzieciece.php

Sama dziecka nie posiadam, w ciąży też nie jestem, ale mam Testera w postaci mojego siostrzeńca, który uwielbia wszelkiego rodzaju kąpiele, a do tego niestety jest nieszczęśliwym posiadaczem atopowej skóry.
Bardzo się ucieszyłam, kiedy myjki do mnie dotarły i przeżyłam niemały szok po rozcięciu próżniowego opakowania, kiedy to opakowanie urosło do całkiem pokaźnych rozmiarów.


Myjki są całkowicie suche, nie są nasączone żadną substancją i dzięki temu absolutnie nie powodują podrażnień. Są sterylne i nadają się do bardzo wymagającej i delikatnej skóry. Niewątpliwie są nieocenione w przypadku higieny skóry problemowej, z różnego rodzaju alergiami i infekcjami.


Myjki bardzo łatwo absorbują wodę i stają się jeszcze bardziej miękkie. Mój siostrzeniec od razu zainteresował się nowym towarzyszem kąpieli i sam spróbował swoich sił podczas mycia. Myjka absolutnie nie powoduje zadrapań (jak zwykła gąbka) i malec z pewnością nie zrobi sobie nią krzywdy.Poza myciem znalazł także wiele innych zastosowań myjusia, z którym nie rozstawał się nawet podczas „suchych” zabaw ;-)Zgadzam się ze wszystkimi zapewnieniami producenta, dotyczącymi sterylności i bezpieczeństwa. Zdecydowanie sprawdzają się podczas mycia delikatnej i wrażliwej skóry, nie tylko dziecięcej. Są polecane również w higienie kobiet ciężarnych i w przypadku infekcji miejsc intymnych, gdyż drobnoustroje pozostają na jednorazowej gąbce i wędrują z nią do kosza.
Myjusie świetnie sprawdzają się podczas zmiany pieluszki u noworodków i niemowlaków, pozwalają szybko i łatwo oczyścić skórę, docierają do każdej fałdki malucha.

Uważam, że jednorazowe myjki są genialną alternatywą dla nawilżanych chusteczek zapachowych, które nierzadko podrażniają i mają niekorzystny wpływ na skórę małych dzieci.

Można je zamówić bezpośrednio od producenta (koszt 10 zł):
http://myjusie.com.pl/zamow.php
Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger