27.9.13

Alverde szampon i odżywka z olejem arganowym i migdałowym

Właśnie zdenkowałam już duet do pielęgnacji włosów od Alverde- szampon do włosów suchych i łamliwych oraz odżywkę do kompletu. Produkty te zawierają w składzie m.in. olej arganowy i olej ze słodkich migdałów.Szampon znajduje się w 200 ml butelce, ma bardzo gęstą konsystencję i przejrzysty, żółtawy kolor. Zapach jest delikatny, ale dla mnie niestety nieprzyjemny. Dobrze, że nie utrzymuje się na moich włosach wcale.
Szampon dość słabo się pieni, ale ma naturalny skład i nie zawiera SLS-ów. Moje włosy po jego użyciu nie są splątane, ani wysuszone.Szampon bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem włosów i nie ma problemu ze zmyciem olejów, czy masek, które nakładam przed myciem.Produkt jest wydajny i posłużył mi prawie miesiąc przy myciu włosów 3 razy w tygodniu. 
Odżywka jest również w plastikowym, niestety bardzo twardym opakowaniu o pojemności 200 ml. Ma bardzo gęstą i zbitą konsystencję, biały kolor i identyczny zapach jak szampon z tej serii. Zapach mnie nie powala, jest mocno chemiczny, ale bardzo szybko znika z włosów.Jest to odżywka do spłukiwania, którą nakładam zaraz po myciu włosów i zostawiam na jakieś 10-15 min, a potem spłukuję obficie.
Już podczas spłukiwania czuję, że włosy są gładziutkie i śliskie.Włosy po jej zastosowaniu nie są splątane, pięknie się rozczesują. Po wyschnięciu są lśniące i bardzo gładkie oraz mięciutkie. Absolutnie nie są obciążone i oklapnięte, a także nie przetłuszczają się szybciej po jej użyciu.

Oba produkty bardzo przypadły mi do gustu i fajnie spisują się na mojej czuprynie. Myślę, że jeszcze kiedyś do nich wrócę.


Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger