8.12.12

Sayoss Beauty Elixir Absolute Oil

Dzisiaj recenzja drogeryjnego olejku do włosów Beauty Elixir firmy Sayoss, który kupiłam w Rossmanie w promocji za ok. 15 zł
Olejek mieści się w 100 ml buteleczce z dozownikiem, ma intensywnie żółtą barwę i bardzo przyjemny, „fryzjerski” zapach.Pompka świetnie działa i dozuje odpowiednią dla mnie ilość kosmetyku, czyli niezbyt dużą plamę olejku.Olejek Sayoss jest drogeryjną alternatywą dla słynnych już naturalnych olejów do włosów np. Vatika, Sesa czy Khadi. Producent zasugerował się obecnymi trendami i wprowadził na rynek swoją wersję tego kultowego specyfiku.

Skład jest oczywiście syntetyczny i nie ma porównania z w/w olejami naturalnymi, ale pewnie dla sporej liczby odbiorców i tak okaże się hitem.
Dla mnie też jest to hit, wspaniały kosmetyk, dzięki któremu moje włosy stają się ujarzmione i wygładzone oraz pięknie pachnące.Istnieje kilka możliwości jego zastosowania:
  • pierwszy sposób to nałożenie go na wilgotne włosy po ich umyciu (radzę to robić tylko na końcówki, albo od połowy długości włosów).
  • drugi sposób to aplikacja na suche włosy- np. przed stylizacją.
  • trzeci wariant to nałożenie olejku na całą długość włosów jakiś czas przed ich myciem.


Przyznam, że nie próbowałam ostatniego sposobu, gdyż dwa poprzednie zdecydowanie mnie zadowalają.

Zdaję sobie sprawę, że mimo obietnic producenta kosmetyk nie wpływa za bardzo na poprawę kondycji naszych włosów, a jedynie wizualnie poprawia ich stan. Mimo to, pozostaję mu wierna od czasu jego zakupu.

Moje włosy dobrze go tolerują, nie przetłuszczają się po jego użyciu, nie sklejają, ani nie puszą. Oczywiście należy go nakładać na włosy z umiarem, bo łatwo można przesadzić, a wtedy oprócz mycia nic im nie pomoże.

Ja stosuję go po myciu tylko raz i nie dokładam więcej, żeby nie obciążyć włosów. Wydajność produktu bez zarzutu w moim wypadku.

Obecnie olejek bez promocji kosztuje ok. 28-30 zł, co jest nieco wygórowaną ceną, więc warto czekać na promocję i nabyć go taniej, bo wówczas naprawdę się opłaca.

Pozdrawiam
Yzma
Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger