17.11.12

Estee Lauder- idealny Idealist?

Jakiś czas temu otrzymałam próbkę kultowego produktu od Ester Lauder - Idealist,Pore Minimizing Skin Refinisher o pojemności 15 ml.Ucieszyłam się niezmiernie, gdyż zawsze chciałam przetestować ten produkt. Serum ma białawy kolor, jest gęste i ślicznie pachnie. Można nakładać go zarówno na twarz pokrytą kremem, bądź też przed jego nałożeniem, można również użyć go zamiast kremu nawilżającego. Osobiście najbardziej odpowiadała mi wersja aplikacji na nawilżoną już skórę twarzy.Produkt ma przyjemną konsystencję, rewelacyjnie się rozprowadza i dobrze się wchłania, pozostawiając gładką i miękką skórę twarzy. Cera po aplikacji jest wręcz idealnie zmatowiona, miła w dotyku, pory są widocznie zmniejszone. Na produkt można bezpośrednio nakładać podkład. Makijaż rozprowadza się na nim genialnie, skóra wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną. Cały make-up utrzymuje się znacznie dłużej po aplikacji serum, przez dłuższy czas niż zwykle cera się też nie błyszczy.
Produkt ten już po pierwszym użyciu sprawia, że jesteśmy nim oczarowane, bo spełnia swoje zadania na szóstkę. Serum jest też bardzo wydajne, gdyż na pokrycie całej twarzy wystarczała mi naprawdę niewielka ilość.
Moje zauroczenie trwało jednak tylko chwilę, bo już przy nakładaniu go na twarz „czuć” pod palcami strasznie dużą ilość silikonów. Nie musiałam się nawet wgłębiać w skład serum, żeby to stwierdzić.
Moja skóra niestety źle reaguje na długotrwałe i regularne używanie kosmetyków z silikonami w składzie i strasznie się zapycha, powodując wysyp ropnych wykwitów.
Na szczęście teraz do tego nie doszło, bo serum użyłam tylko kilka razy- głównie na większe wyjścia, jako bazę pod podkład.
Ogólnie mam wrażenie, że kosmetyk ten można śmiało zastąpić zwykłą silikonową bazą pod podkład, która będzie działała tak samo, albo w bardzo podobny sposób.
Niestety wadą produktu jest też jego cena (ok. 250 zł/30 ml), chyba jednak zaporowa jak dla mnie, a już zdecydowanie nieadekwatna jak na kosmetyk o takim składzie.

Cieszę się, że mogłam przetestować ten produkt i teraz już wiem, że na pewno go nie kupię. Pozostaną mi dalsze poszukiwania idealnego serum do twarzy. Może coś polecicie?

Pozdrawiam
Yzma
Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger