26.12.14

Podkład wodoodporny // Make-up Atelier Paris

Przez prawie 2 lata używałam na co dzień azjatyckich kremów bb, które na tyle podbiły moje serce, że zupełnie odeszłam od typowych podkładów. Niedawno stwierdziłam jednak, że przydałby mi się pod ręką produkt na tzw. wielkie wyjścia.
Kremy bb świetnie radzą sobie u mnie na co dzień, wystarczająco kryją i wyglądają przy tym naturalnie. Jednak ich mankamentem na mojej cerze jest trwałość. Kilka godzin w pracy wytrzymują bez problemu, ale lubią się ścierać i znikać w ciągu dnia.
Dlatego też na wyjątkowe okazje, kiedy nie chcę się martwić o stan mojego makijażu postanowiłam zaopatrzyć się w podkład. Padło na profesjonalną markę Make-Up Atelier Paris i ich zachwalany ostatnio podkład wodoodporny.


Wybrałam oczywiście bardzo jasny odcień o oznaczeniu FLW1NB, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Przyznam, że to był doskonały wybór, bo odcień jest mega jasny i idealnie do mnie pasuje. Podobno to odrobinę jaśniejszy odpowiednik kolorystyczny Buff od Revlon Colorstay.
Buteleczka prezentuje się dość elegancko, ale jest plastikowa i nieco tandetna (podejrzewam, że chodzi o to by w kufrze wizażysty była jak najlżejsza), pompka działa bardzo sprawnie, nie zacina się, plusem jest również to, że dokładnie widzimy ile podkładu nam zostało.

Konsystencja jest bardzo płynna i lekka, przez co bezproblemowo rozprowadza się na skórze, nie pozostawia zacieków i daje jakby matowo-satynowe wykończenie. Pomimo swojej lekkości podkład bardzo dobrze kryje, ale nie robi efektu maski. Jest bardzo wydajny i już niewielka ilość wystarczy do pokrycia całej twarzy.


Pierwsze użycie okazało się porażką, bo podkład mi się zwarzył…  Potem też nie było lepiej, bo podkład, który wiele osób zachwala u mnie ściera się w tempie błyskawicznym i na twarzy wygląda gorzej niż źle.
Największym plusem tego podkładu jest bardzo jasny kolor, dlatego też zużyję go do rozjaśniania moich ulubionych kremów bb, które obecnie są już dla nie zbyt ciemne. Idealnego podkładu szukam dalej i zdradzę wam, że chyba jestem już blisko.

- dostępność: drogerie internetowe

- cena: ok. 110 złCopyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger