14.2.20

Stawiam na dobry sprzęt- ekspres automatyczny 4Swiss Roma A10 Home

Kawa. W tym słowie kryje się smak, zapach, energia i harmonia w jednym. Jeszcze 2-3 lata temu w ogóle nie piłam tego napoju, ale jakiś czas temu na szczęście się do niego przekonałam i teraz stwierdzam, że wiele straciłam przez te wszystkie smutne lata bez pysznej kawy pod ręką.
Obecnie już nie wyobrażam sobie poranka bez aromatycznego napoju mocy, bez szlachetnego smaku i bez delikatnej, kremowej pianki... Z resztą popołudnia z chwilą tylko dla mnie, z kubkiem kawy u boku i dobrą książką też uwielbiam! Dlatego bardzo ważny jest dla mnie sposób jej przygotowania. Ostatnio na poddaszu zamieszkał automatyczny ekspres Roma A10 Home marki 4Swiss.

Dlaczego zdecydowałam się właśnie na ten model? Przede wszystkim zachęciły mnie świetne parametry techniczne. Wysokie ciśnienie 19 barów to cecha najlepszych i najbardziej zaawansowanych ekspresów, która pozwala na wydobycie smaku kawy i uzyskanie idealnej cremy w espresso. Kolejnym dość unikatowym rozwiązaniem i zupełnie niespotykanym w tej klasie cenowej są trzy niezależne obwody- Real Americano System- osobne na wrzątek, zaparzoną kawę oraz mleko. W ten sposób woda nie przelewa się dwukrotnie przez fusy- najpierw przygotowane zostaje espresso, do którego później ekspres dolewa wrzątku. Kawa idealna!

Uwielbiam mleczne kawy i w tym aspekcie ekspres radzi sobie fantastycznie, racząc mnie idealnie kremową, mleczną pianką za sprawą WOW!Milk Effect. To możliwość regulacji poziomu spienienia mleka, dzięki której można otrzymać piankę, niczym puszysta chmurka niezależnie od rodzaju użytego mleka- nawet te roślinne zostają świetnie spienione! Dodatkowo można jeszcze wyregulować i spersonalizować każdy rodzaj naszego ulubionego napoju. System personalizacji dotyczy regulacji młynka do kawy, wyboru jej ilości, co wpływa na moc kawy. Można również ustawić pożądaną ilość wody i mleka w danym napoju. W ten sposób bez problemu mogę sobie "dopasować" kawę do każdego rodzaju kubka, a jak wiecie skorupy kocham miłością bezgraniczną i mam ich wiele. Wszystkie ulubione ustawienia zostają zapisane i potem korzystam z nich za jednym przyciśnięciem. To zdecydowanie przyspiesza mi rozkręcenie się każdego poranka, kiedy nieraz ledwo żywa stąpam do mojego źródełka mocy.
Łatwość obsługi bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Sprzęt ma duży i czytelny wyświetlacz z panelem dotykowym, na którym wszystko idealnie śmiga, a funkcja One Touch Coffee pozwala przygotować wybraną kawę za jednym dotknięciem. Całość prezentuje się elegancko i minimalistycznie, jakość i estetyka wykonania na duży plus. Sprzęt idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza, ale również te bardziej klasyczne. Przygotowanie kawy to szybki i sprawny proces, a prostota czyszczenia całego systemu i dyszy spieniającej trwa ledwie kilka chwil. Niektóre elementy nadają się do mycia w zmywarce. Na uwagę zasługuje funkcja Auto Clean Milk, która czyści automatycznie dyszę spieniającą. Dzięki temu mamy zapewniony najwyższy poziom higieny. Ekspres posiada praktyczny pojemnik na mleko, który można schować do lodówki, a także specjalną rurkę, którą można pobierać mleko bezpośrednio z kartonu.
Bardzo dużą zaletą ekspresu 4Swiss Roma A10 Home jest jego cicha praca. Jak wiadomo moje poddasze nie grzeszy metrażem i sypialnia sąsiaduje bezpośrednio z kuchnią, kiedy małżonek przygotowuje sobie poranny napój mocy przed wyjściem do pracy ja mogę jeszcze spokojnie chwilę pospać- głośność, a może raczej "cichość" młynka ekspresu nie odbiera mi jeszcze chwili przyjemności w objęciach poduszki. Warto dodać, że mamy możliwość skorzystania nie tylko z kawy ziarnistej, ale również mielonej.Bardzo mi pasuje możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie oraz funkcja wrzątku i spienionego mleka- tę z kolei wielbi mój siostrzeniec i ze swojej strony mocno poleca! Młody twierdzi, że spienione kakao to jego ulubiony napój u ciotki. Mały smakosz zna się na rzeczy!
Poza tym sprzęt jest objęty gwarancją "door to door"- wówczas w razie usterki kurier odbiera sprzęt do naprawy bezpośrednio od nas, a potem również dostarcza go na koszt 4Swiss Polska.Chwile z dobrą kawą, jak z kawiarni to luksus, który mam teraz na co dzień. Nie lubię pić kawy w biegu i na szybko. Dla mnie to zawsze rytuał, który staram się celebrować. To chwila tylko dla mnie- aromatyczny napój z aksamitną pianką, ulubiony kubek, książka i znikam, staję się niewidzialna dla świata choć przez tych kilka wyjątkowych minut...


Jeśli szukacie dobrego ekspresu, ze świetnymi parametrami technicznymi, dającego gwarancję idealnej kawy jak z kawiarni to śmiało polecam 4Swiss Roma A10 Home


Na hasło NASZEPODDASZE otrzymujecie 200 zł zniżki na jego zakup.

Artykuł ten powstał w ramach współpracy komercyjnej.Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger