29.10.21

Motywacja, spokój, optymizm. Moje ulubione książki rozwojowe.

Książki motywacyjne, rozwojowe, poradniki nigdy nie należały do moich ulubionych. Raczej unikałam ich jak ognia, twierdząc, że to totalne bzdury. Taki bullshit i stek bredni dla desperatów.. Trudno jednak być ekspertem i budować swoją opinię na niewiedzy, dlatego z grymasem na twarzy i uprzedzeniem godnym panny Izabeli do Wokulskiego (cóż za literackie porównanie!) zaczęłam czytać pierwszy z poradników...

Dziś wszem i wobec odwołuję moje wcześniejsze słowa i opinie, niezwykle krzywdzące, płytkie i pogardliwe. Trafiłam na całą masę godnych polecenia książek, które potrafią zmusić do przemyśleń, motywują, uspokajają, uczą i zachęcają do zmian w życiu. Tym razem skupię się na trzech z nich, które stanowią taką moją bazę, do których wracam i które Wam bardzo polecam.


1. DALE CARNAGIE "JAK PRZESTAĆ SIĘ MARTWIĆ I ZACZĄĆ ŻYĆ"

Fantastyczna pozycja dla osób, które tak jak ja wiecznie się zamartwiają, analizują, kombinują i przetwarzają miliony opcji w swojej głowie. Ile razy martwiłam się na zapas! Ile nocy nie przespałam z powodu problemów, które często były totalną błahostką..

Ta książka to rzetelne, poparte przykładami informacje o tym dlaczego nie warto się zamartwiać i jak wrzucić na luz. Jest w niej bardzo wiele wskazówek i podpowiedzi. Po prostu rozjaśnia umysł i niesamowicie pozytywnie wpływa na myślenie. Czyta się ją przyjemnie, jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać.2. DOMINIKA DWORAK "WRACAJĄC DO SIEBIE"

To mocno refleksyjna książka, pełna cudownych, wspierających zdań, pozwalająca spojrzeć w głąb siebie i zrozumieć istotę swojego myślenia i działania. Motywuje do przemyśleń i dodaje niesamowitej otuchy. Książka składa się z 16 lekcji, dzięki którym doznajemy przebudzenia. Dokładnie tak mogę określić ten stan. Nierzadko są tutaj poruszane trudne i bolesne tematy, które po kolei przepracowujemy i "wracamy do siebie". Dzięki tej właśnie książce zrozumiałam, że szczęście jest tu i teraz, w nas. Wielokrotnie mi piszecie, że kojarzę się Wam ze spokojem, a ja dodam, że ten wewnętrzny spokój znalazłam właśnie dzięki tej książce. Serdecznie Wam polecam.3. AGNIESZKA MACIĄG "SŁOWA MOCY"

To niesamowicie pozytywna, wręcz otulająca pozycja. Wniosła w moje życie uważność, wdzięczność oraz optymizm. To jedna z tych najważniejszych dla mnie książek, która musiała się znaleźć w tym zestawieniu. Pozwoliła mi skupić się na wielu aspektach życia i znaleźć w każdym z nich jakiś drogowskaz dla siebie. Bardzo przystępnie i ciekawie napisana. Cudowna, mądra, dająca wytchnienie i nadzieję. Pozycja, do której już zawsze będę wracać.To takie moje top 3 wśród książek motywacyjnych. Każda z nich jest warta uwagi i z każdej wyniosłam dla siebie wiele dobrego. Niejedna osoba stwierdzi, że zawierają "oczywiste oczywistości", ale tych właśnie najmocniej potrzebowałam. Serdecznie je Wam polecam.


Copyright © 2016 Nasze Poddasze , Blogger